پروژه ۳ – نمای هتل با سنگ

نمای ساختمان و طراحی داخلی هتل با سنگ

معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

برای نمای ساختمان هتل ، متل یا اماکن پذیرایی باید نکات کلیدی بسیاری در نظر گرفته شود. امروزه نماهای جدیدی مانند نمای کامپوزیت و نمای شیشه ای در صنعت ساختمان سازی وارد شده است که به مرور زمان جایگزین مصالحی مانند آجر، سنگ و گرانیت شده است و در بسیاری از موارد، مقرون به صرفه تر از مصالح سنتی میباشد.

اما هنوز نمای سنگ در نمای بیرونی ساختمان و زراحی داخلی با سنگ در هتل ها از ارزش بسیاری برخوردار است. زیرا زیبایی نمای هتل با سنگ بهترین خوش آمد گویی به میهمان است.

اهمیت نماسازی هتل
یکی از مهمترین موارد در ساخت یا بازسازی هتل، نماسازی هتل است. نمای ساختمان هتل به عنوان تابلوی درون نمای هتل مورد توجه قرار می‌گیرد به این نحو که اگر نمای ساختمان هتل مناسب نباشد و در عوض درون آن تمیز و مرتب و پرسنل و رستوران فوق العاده عالی داشته باشد، ممکن است در دید گردشگر آنقدر‌ها جذاب به نظر نرسد. به همین علت است که نمای ساختمان هتل از اهمیت بالایی برخوردار است

در واقع نمای ساختمان هتل جذب کننده مشتری و عواملی مثل دکوراسیون داخلی و نحوه برخورد پرسنل هتل، نگه دارنده مشتری هستند و تا جذبی صورت نگیرد دیگر عوامل آنقدر ها هم اهمیتی نخواهند داشت.

روش بندکشی سنگ نمای ساختمان

بند کشی سنگ نما :

بعد از نصب سنگها، اتصالات و فضای بین سنگ ها را به وسیله کیسه بند کشی پر از ملات کنید. پرداخت بند کشی همیشه بخش پر کار نصب سنگ است . پس از حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه و هنگامی که ملات خشک شد، لکه های ملات با استفاده از یک ماهوت پاک کن یا برس خشک و سفت ازبین خواهند رفت.

هنگام ایجاد یک بندکشی تور رفته سنتی، از یک چوب یا ابزار دیگر استفاده کنید.

هنگامی که بند کشی نمدار است از برس استفاده نکنید چون این کار باعث لکه دار شدن همیشگی سنگ ها می شود.

تمیز کردن سنگ نما :

با گذشت زمان سنگ ها ممکن است کثیف شوند. این کثیفی ممکن است به وسیله محلول غلیط صابون یا شونده ها در آب و برس زبر پاک شوند. از برس سیمی استفاده نکنید چون به سطح سنگ آسیب می رساند همچنین سطوح سنگ را به وسیله اسید یا محصولاتی با پایه اسید تمیز نکنید. شستشو با فشار هم از طرف ما توصیه نمی شود.

تنظیم اندازه و شکل سنگ نما :

قطع کردن زائده ها :

ممکن است بعضی از سنگها برای حفظ وضیعت یکسان اتصال ها یا جایگیری صحیح هنگام نصب به برش یا تغییر شکل نیاز داشته باشد دقیق ترین برش ها به وسیله تیغه الماسه اره های گرد بر ( یا فرز ) حاصل می شوند و نمای پرداخت شده تری را ایجاد می کنند. می توان مانند کاشی کاری از یک تیشه یا گاز انبر با دهانه بزرگ نیز استفاده کرد.

ما پیشنهاد می کنیم تا لبه های بریده شده را در معرض دید قرار ندهیم هنگام برش و شکل دادن همیشه از عینک ایمنی و ماسک استفاده نمایید.

بکار بردن ملات برای سنگ نما :

سنگها را از بالا به پایین دیوار نصب کنید. با این کار از ریخته شدن ملات روی سنگ های زیرین جلوگیری می کنید. از یک ماله بنایی برای پوشاندن سنگ ها با یک لایه نازک ۱٫۲۵ سانتی متری ازملات استفاده کنید. همیشه هنگامی که سنگ را در جای خود می فشارید تکانهای آرامی

آماده کردن زیر سازی سطوح سنگ نما :

نصب روی بتن، سطوح بنایی.

در صورتیکه تمامی سطح عادی از رنگ، مواد ضد آب یا پوشش گچی باشد نیازی به استفاده از مش فلزی نیست. در صورت لزوم سطح را با فشار بشویید و آن را با یک برس سیمی خط بیندازید.

الگوی دلخواه سنگ نما :

طراحی الگوی مورد نظر سنگ ها توسط چینش سنگهای نصب نشده در کنار هم قبل از شروع پروژه بسیار مفید خواهد بود. به اسن صورت به یک طرح متعادل از شکل ها، اندازه ها و رنگ های گوناگون سنگ خواهید رسید . همچنین برای دست یابی به ترکیبی بهتر و ظاهری طبیعی تر قطعات سنگ را از جعبه های مختلف انتخاب کنید.

اندازه گیری پروژه شما :

مساحت سنگ نما :

طول و ارتفاع ناحیه مورد نظر را در هم ضری کنید.

تمام فضاهای باز مثل پنجره ها و درها را از این مقدار کسر کنید.

مقدار سنگ های گوشه ای ار از این مقدار کم کنید.

سطح سنگ نما :

سنگهای ما می توانید روی هر سطحی که از نظر ساختار صحیح باشد بدون نیاز به پای بست، تیر اتصالی و یا هر گونه سازه پشتیبان نصب شوند.

سنگ ها را مستقیما روی سطح هر دیوار آجری تمیز ( آب بندی نشده، بدون رنگ و زیر سازی نشده )، بلوک های بتنی و یا هر سطح بنایی نصب نمایید.

نصب سنگ های نما سنگ در سطح همکف :

پیشنهاد ما برای نصب سنگ سبک ساختمانی در همکف این است که سنگها حداقل در ارتفاع ۸ سانتی متری جای می گیرند. در مناطقی که مقدار بارش برف و انباشت آن زیاد است می بایست از درز گیر استفاده شود.

در مناطقی که سنگ روی بتن نصب می شود ( خیابان، پیاده رو، پاسیو و … ) اگر زهکشی صحیح به آب اجازه می دهد که از پروزه به بیرون جریان پیدا کند، می توان سنگ را مستقیما روی بتن نصب کرد. اما اگر شیب صحیح تامین نشده بود نصاب می بایست سنگ را روی بستر بتنی به ضحامت حداقل ۱٫۵ سانتی متر نصب کند.

نمای داخلی با مرمریت طرح چوب (میکا)

نمای داخلی ساختمان با سنگ مرمریت طرح چوب برند میکا

این نمای سنگی ، جلوه بسیاری به نمای داخلی ساختمان شما می دهد. سنگ مرمریت طرح چوب برند میکا از معادن ایران استخراج و با پیشرفته ترین فن آوری در سنگبری های شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان تولید و عرضه میگردد.

نمای سنگ استخر و نمای سنگ سونا

نمای سنگ استخر و نمای سنگ سونا

از سنگهای مختلف در نمای سنگی استخر و نمای سنگ سونا استفاده میشود که به رغم زیبایی و جلوه شگفت انگیزی که دارد ، از استحکام بی نظیری برخوردار خواهد بود.
سنگهای مرمریت ، گرانیت و گاه تراورتن تولید سنگبری های ایران که در نمای استخر و سونا بکار می روند با قیمت پایین سنگ ایران بسیار با صرفه بوده و در مقابل سنگهای وارداتی از ایتالیا ، ترکیه ، هند ، برزیل و … با قیمت بالا میتواند تا متری چند میلیون تومان زینت بخش استخر و سونا خصوصی یا تجاری باشد.

© تمام حقوق محفوظ برای اهواز سنگ محفوظ است. طراحی سایت در خوزستان سایت