پروژه ۲ – نمای خانه های مدرن

چه سنگی برای نمای ساختمان مناسب است؟

چه سنگی برای نمای ساختمان مناسب است؟

استفاده از سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها به دلایل زیادی ازجمله: استحکام بالا،مقاومت در برابر اشعه های فرابنفش، زیبایی، دردسترس بودن و…بسیار مورد توجه قرار گرفته است .اما “چه سنگی برای نمای ساختمان مناسب است؟”

سنگ نمای ساختمان باید در برابر گرما و سرما و رطوبت و عوامل محیطی مقاومت بالایی داشته باشد و از جمله ی بهترین سنگ ها برای نمای خارجی میتوان به سنگ تراورتن، گرانیت، سنداستون و برای نمای داخلی سنگ مرمر، گرانیت و چینی اشاره کرد.

سنگ تراورتن در نمای ساختمان

از ویژگی های سنگ تراورتن میتوان به دارا بودن سطح متخلخل و جنس آهکی آن اشاره کرد که به راحتی با سیمان به دیوار نصب شده و موجب افزایش استحکام نما میشود.این سنگ با توجه به تنوع بالا در طرح و رنگ،قیمت ارزانتر نسبت به سنگ گرانیت و همچنین استحکام بالاتر در مقایسه با سنداستون توانسته جایگاه ویژه ای در مقایسه با دیگر سنگ های نما به خود اختصاص دهد.

سنگ گرانیت در نمای ساختمان

استفاده از گرانیت در نمای خارجی استحکام بالایی ندارد زیرا این سنگ از خلل و فرج کمی برخوردار است و به این دلیل خاصیت جذب آب در آن ناچیز است همچنین اینکه گرانیت با دوغاب به خوبی ترکیب نمیشود و به مرور موجب افتادن سنگ از نما میشود.اما برای افزایش مقاومت سنگ گرانیت در نما میتوان از روش های متفاوتی از جمله بستن آن با ابزار های مختلف استفاده کرد.

سنگ سنداستون در نمای ساختمان

این سنگ نیز مانند گرانیت به خوبی با دوغاب ترکیب نمیشود و در نمای ساختمان استحکام بالایی ندارد که باید با روش های مختلف و استفاده از ابزار های متفاوت استحکام آن را در نما افزایش داد.مقاومت سنداستون درمحیط های اسیدی بسیار کم است و به علت وجود کانی های رسی سطح صیقل پذیری هم ندارد.

مهمترین عوامل در انتخاب سنگ های ساختمان چیست؟

برای پاسخ به این سوال که “چه سنگی برای نمای ساختمان مناسب است؟” لازم است عوامل مهم در انتخاب سنگ را شناخت که برای انتخاب سنگ مناسب ابتدا باید کاربرد آن مشخص شود تا با توجه به کاربرد و در نظر گرفتن موقعیت و شرایط استفاده ی سنگ،بهترین انتخاب را انجام داد اما عواملی چون دوام،رنگ و مشخصات فنی انواع سنگ هارا از هم متمایز میکند که در انتخاب سنگ باید مورد توجه قرار بگیرد.

دوام سنگ

منظور از دوام سنگ، مقاومت سنگ در برابر عوامل مختلف فیزیکی و شیمایی است ، به طور کلی از عوامل موثر در دوام سنگ میتوان به ساختار تشکیل دهنده ، بافت سنگ و ترکیبات آن ها اشاره کرد.

برای مثال سنگ هایی که دوام کمی دارند معمولا دارای ترکیباتی با کانی های سست،بافت های متخلخل و ساختار آسیب دیده و ترک خورده می باشند.

رنگ

در نظر گرفتن رنگ سنگ در انتخاب آن از دید طراحان و مهندسان اهمیت دارد زیرا رنگ سنگ علاوه بر تاثیری که در زیبایی نما دارد،نشان دهنده ی ترکیبات تشکیل دهنده ی آن است و همچنین رنگ سنگ در قیمت گذاری نیز تاثیر گذار است.

برای مثال در سنگ های آهکی معمولا از رنگ روشن استفاده میشود زیرا سنگ های آهکی تیره در نمای خارجی ساختمان دوام پایینی دارند.

مشخصات فنی

دانستن مشخصات فنی سنگ و اطلاع از کانی های موجود در آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بعضی کانی های موجود در سنگ ها در شرایط جوی خاص مانند سرمای زیاد،گرما،رطوبت و.. از خود واکنش نشان میدهند و باعث کاهش عمر سنگ میشوند.

دراین مطلب به نکات ساده ای برای انتخاب سنگ نما اشاره کردیم اما انتخاب سنگ مناسب با توجه به کاربرد و موقعیت استفاده آن کار ساده ای نیست و نیازمند اطلاعات جامع تری میباشد که شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین شرکت پاویر تجارت ایرانیان تماس بگیرید.

نمای ساختمان های مدرن

مدرن ترین انواع نمای ساختمان و مزایا و معایب آن ها
نمای خارجی: در ساختمان‌سازی به سوی بیرونی یک ساختمان “نما” گفته می‌شود. در طراحی ساختمان، نما مهم‌ترین بخش به شمار می‌رود زیرا با توجه به اینکه نمای ساختمان در مقابل عوامل جوی قرار دارد در انتخاب مصالح برای نماسازی باید دقت شود تا نمای ساخته شده اولا در مقابل عوامل جوی مقاوم بوده و در ثانی زیبایی لازم را داشته باشد و همچنین با نمای ساختمان‌های مجاور هماهنگی داشته باشد. برای نمای ساختمان می‌توان از مصالح مختلفی مانند آجر، سنگ، شیشه، سیمان، سرامیک، انواع دانه‌های سنگی رنگی با چسب‌های مخصوص و… استفاده کرد. در این مطلب می خواهیم انواع مصالح نمای بیرونی ساختمان را با هم بررسی کنیم، پس با چیدانه همراه باشید…

نمای سنگی

در دهه های اخیر با توجه به پیشرفت ماشین آلات استخراج و فرآوری سنگهای ساختمانی، نمای سنگی گسترش چشمگیری در ایران داشته است. دراین میان سنگ تراورتن با توجه به تنوع زیاد در رنگ و طرح‌های زیبای طبیعی خود توانسته جایگاه ویژه‌ای در بین سایر انواع سنگها به خود اختصاص دهد.

خلل و فرجی موجود در سطح این سنگ برای نصب بسیار مناسب می باشد زیرا ملات ماسه سیمان پشت سنگ به داخل این سوراخ‌ها نفوذ نموده و مانع جدا شدن آن از نما می‌گردد. در مورد سایر سنگها با سطوح صیقلی برای جلوگیری از جدا شدن از نما و سقوط آنها را توسط ابزاری به دیوار محکم می کنند.

مزایای نمای سنگی:

عدم تغییر رنگ و جذب گرد و غبار
مقاومت در برابر رطوبت
تنوع در رنگ و جنس
اجرای سریع و آسان و تمیز

نمای داخلی با مرمریت طرح چوب (میکا)

نمای داخلی ساختمان با سنگ مرمریت طرح چوب برند میکا

این نمای سنگی ، جلوه بسیاری به نمای داخلی ساختمان شما می دهد. سنگ مرمریت طرح چوب برند میکا از معادن ایران استخراج و با پیشرفته ترین فن آوری در سنگبری های شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان تولید و عرضه میگردد.

نمای سنگ استخر و نمای سنگ سونا

نمای سنگ استخر و نمای سنگ سونا

از سنگهای مختلف در نمای سنگی استخر و نمای سنگ سونا استفاده میشود که به رغم زیبایی و جلوه شگفت انگیزی که دارد ، از استحکام بی نظیری برخوردار خواهد بود.
سنگهای مرمریت ، گرانیت و گاه تراورتن تولید سنگبری های ایران که در نمای استخر و سونا بکار می روند با قیمت پایین سنگ ایران بسیار با صرفه بوده و در مقابل سنگهای وارداتی از ایتالیا ، ترکیه ، هند ، برزیل و … با قیمت بالا میتواند تا متری چند میلیون تومان زینت بخش استخر و سونا خصوصی یا تجاری باشد.

© تمام حقوق محفوظ برای اهواز سنگ محفوظ است. طراحی سایت در خوزستان سایت